Domena

Struktura Domeny

Na czelę domeny stoi Książę Flavius Le Chatelier. Jego prawą ręką jest apolityczny seneszal.

Co roku (wcześniej co 3 lata) obraduje Rada Domeny ustalająca plany rozwoju i rozwiązująca konflikty. Książę może zwołać Radę Domeny, każdy członek rady może zawnioskować o jej zwołanie. Rada jest organem decyzyjnym. W Radzie domeny zasiada Książę, Marszałek i jedna Harpia ze strony Invictus, Arcybiskup z Lancea Sanctum, Wielki Żmij z Ordo Dracul i Prezydent Ruchu Kartian oraz Antoine Marmouguet – niezrzeszony starszy Spokrewniony.

Głosem Rady jest Herold, którego zadaniem jest przekazywanie ważnych informacji, postanowień i zarządzeń.

Rada Domeny powołała urząd Śledczego, który w jej imię dba o ład, porządek i przestrzeganie prawa. Jego zadaniem jest doprowadzenie winnego przed obliczę Księcia lub Rady, ewentualnie ukaranie winnego.

Ordo Dracul powołało za zgodą Rady Powiernika Tajemnic, do którego można zgłaszać się z każdym nadnaturalnym problemem. Płaci za przydatne informację, można z nim uzgodnić cenę za pozbycie się problemów.

Lancea powołała Lazaret – miejsce, w którym można nieodpłatnie (lecz nie za darmo) poszukać schronienia, wyleczyć rany psychiczne i fizyczne, oraz można zasięgnąć porady duchowej.

Jest 3 mistrzów elizjum (wszyscy z Invictus) – bazylika Notre Dame de la Garde, teatr de la Lenche i klub nocny Mort Blanche.

Urzędy często nie mają nic wspólnego ze statusem w mieście. Status odzwierciedla ogólny szacunek, wpływy i kontakty jakie ma w mieście Spokrewniony. Jest to też pewnego rodzaju sława, która czasem bywa niebezpieczna, gdyż obniża waszą prywatność. Aby utrzymać i zdobyć wyższy status w domenie trzeba “bywać” i być ponad przeciętnie aktywnym spokrewnionym, poszerzając swoje wpływy.

Domena

Kwiaty Marsylii Milosz Levty